Zajęcia plastyczne


OPIEKUN: pani Magdalena Rabiega

TERMIN: wtorek i ¶roda 14:25 – 15:10

MIEJSCE: sala numer 5


Zajęcia plastyczne w naszej szkole odbywaj± się dwa razy w tygodniu we wtorki i w ¶rody od godziny 14:25 do 15:10.
Serdecznie zapraszam wszystkie chętne osoby do współpracy - zarówno do rozwijania talentu plastycznego jak i wspólnego poznawania różnych technik plastycznych oraz kreatywnego działania.


1. Międzynarodowy Konkurs plastyczny o tematyce bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych
Nasi uczniowie bior± udział w w IV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego o tematyce bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych przeznaczonych dla dzieci w wieku 4-12 lat.
Zostały zgłoszone dwie prace: Karoliny Mikołajczak z klasy IV oraz Pauliny Owczarskiej z klasy V.

Kliknij na rysunek, aby zobaczyć dokładniej)
Konkurs Bezpieczeństwa na Przejazdach Kolejowo-drogowych
Konkurs Bezpieczeństwa na Przejazdach Kolejowo-drogowych

2. Malowanie i dekorowanie przedmiotów technik± decoupage
Na jednych z zajęć malowali¶my i ozdabiali¶my przedmioty drewniane przyniesione przez dzieci takie jak: stara deska kuchenna czy wieszak na ubrania. Przedmioty zniszczone poniewierały się gdzie¶ w domu nikomu już niepotrzebne i niezauważalne. Dzięki technice decoupage zyskały swoje "drugie życie". Zwykła deska kuchenne awansowała na notes na przepisy, a stary wieszak nie tylko jest praktyczny, ale również jest ozdob± szafy.
3. Ozdabianie koszulek farb± akrylow±
Dziewczyny z klasy IV szkoły podstawowej Emilka i Karolina ozdobiły swoje koszulki za pomoc± samodzielnie wykonanego szablonu, farb akrylowych i g±bki. Dodatkowo koszulki ozdobiły odci¶niętymi w farbie palcami. Jak widać malowanie na tkaninie przyniosło wiele rado¶ci. Asia inspirowała się małymi, słodkimi cukierkami. Przerysowała ołówkiem na koszulkę swój projekt i wypełniła go również farbami akrylowymi. Tak przygotowan± koszulkę można prać, gdyż farby akrylowe zasychaj± i tworz± odporn± na wodę powłokę.