Galeria sław "Trójki"


W GALERII SŁAW zamieszczamy informacje o naszych najwybitniejszych uczniach i ich sukcesach - naukowych i sportowych - oraz działalności w innych dziedzinach. Swoimi osiągnięciami przysparzali nam wiele radości, dawali powody do prawdziwej dumy, będąc jednocześnie wzorem dla młodszych koleżanek i kolegów.


Logo Galeria sław
Matylda Witczak

Matylda Witczak - sława Trójki

Matylda Witczak zakończyła naukę w naszej szkole w 2023 roku. Wszyscy uczniowie znali ją jako osobę sympatyczną, uśmiechniętą i aktywną. Matylda wyróżniała się pod wieloma względami i niełatwo było zebrać wszystkie jej osiągnięcia, a jest ich naprawdę sporo: zawsze wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce, od czwartej klasy świadectwo z wyróżnieniem, zaangażowanie w życie klasy i szkoły, niesienie pomocy innym, reprezentowanie szkoły na zewnątrz, wysoka kultura osobista, stypendia naukowe i sportowe.
Najważniejsze sukcesy w konkursach to:

Matylda była także świetnym sportowcem i z powodzeniem reprezentowała naszą szkołę w wielu zawodach. Oto najważniejsze z jej sukcesów: W klasie ósmej Matylda pełniła funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczniowie znali ją także jako świetnego konferansjera - np. prowadziła Galę Wręczenia Oscarów podczas Dnia Talentów oraz wiele apeli i uroczystości szkolnych. W klasach siódmej i ósmej należała do pocztu sztandarowego szkoły. Działała też w wolontariacie - w Szkolnym Kole Caritas oraz w zbiórce funduszy na renowację mogił powstańców wielkopolskich. Matylda potrafiła nagrywać i montować świetne filmy - np. Wirtualne Drzwi Otwarte Jarocińskiej "Trójki", Festyn Rodzinny i Szkolny Festiwal Baniek Mydlanych. Była fotografem na wielu apelach i imprezach szkolnych. To także autorka wiersza pt. "Pączek", który można przeczytać na naszej stronie internetowej w zakładce "Galeria literacka".

Po ukończeniu szkoły podstawowej Matylda wybrała naukę w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie w klasie o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Życzymy jej kolejnych osiągnięć!
Malwina Szymańska

Malwina Szymańska - sława Trójki

Malwina Szymańska ukończyła naszą szkołę w 2023 roku. Tę uczennicę zawsze wyróżniała niezwykle wysoka kultura osobista. Drugą jej charakterystyczną cechą jest niebywała pracowitość, która, połączona z inteligencją, ambicją i uporem w dążeniu do celu, dawała zdumiewające rezultaty. Do najważniejszych osiągnięć Malwiny należą:

Malwina odnosiła sukcesy nie tylko w nauce, ale także w sporcie. Najważniejsze z nich to: Malwina zawsze była bardzo aktywna w pracy na rzecz klasy i szkoły, a także w niesieniu pomocy innym. Świadczy o tym udział w wolontariacie Caritas Polska i w wolontariacie - zbiórce funduszy na renowację mogił powstańców wielkopolskich. Malwina chętnie występowała w licznych apelach i uroczystościach szkolnych, w których pokazywała się jako bardzo dobra recytatorka.

Średnia ocen Malwiny na koniec klasy ósmej wyniosła 5,92, natomiast na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej 5,72. Czterokrotnie Malwina zdobyła stypendium za wysokie wyniki w nauce.

Niebywałym osiągnięciem naszej absolwentki jest 100% frekwencji przez dwa lata z rzędu - w klasie siódmej i ósmej Malwina nie opuściła ani jednej godziny lekcyjnej!

Po ukończeniu naszej szkoły Malwina Szymańska podjęła naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Jarocinie w klasie o profilu humanistycznym. Oczywiście życzymy jej powodzenia i wielu kolejnych sukcesów!
Joanna Owczarska

Joanna Owczarska - sława Trójki

Joanna Owczarska ukończyła naszą szkołę w roku 2021.

To uczennica powszechnie lubiana i wyróżniająca się wysoką kulturą osobistą, czego dowodem był wielokrotnie jej przyznawany tytuł Ambasadora Kultury. Kolejne klasy kończyła świadectwem z wyróżnieniem i wzorową oceną z zachowania. Na koniec ósmej klasy osiągnęła wysoką średnią ocen 4,94. Przede wszystkim jednak to dziewczyna uzdolniona humanistycznie, o nieprzeciętnym talencie recytatorskim i aktorskim, co nieraz mieliśmy okazję oglądać i podziwiać.

Najważniejsze sukcesy Joasi:

Serdecznie życzymy Joasi kolejnych sukcesów scenicznych!
Marcel Kuropka

Marcel Kuropka - sława Trójki

Marcel Kuropka ukończył naszą szkołę w 2019 roku. To uczeń wyróżniający się pod wieloma względami, utalentowany, ambitny i pracowity. Reprezentował naszą szkołę w licznych konkursach, zwłaszcza polonistycznych i recytatorskich, a to dzięki żyłce aktorskiej, doskonałej dykcji i świetnym walorom głosowym. Najważniejsze sukcesy konkursowe Marcela to:

Marcel z sukcesami brał udział w konkursach organizowanych w naszej szkole. Oto niektóre z nich:
Poza tym Marcel udzielał się jako wolontariusz na rzecz odnowy pomników i mogił powstańców wielkopolskich oraz brał aktywny udział i pełnił funkcję sekretarza w Szkolnym Kole Caritas.
Marcel to także wyróżniający się uczeń w Szkole Muzycznej YAMAHA w Jarocinie - swój talent muzyczny zaprezentował podczas Szkolnego Dnia Talentów. Poza tym występował w wielu apelach i uroczystościach. Świetnie zagrał rolę aniołka Józia w spektaklu "Dziady" wystawionym w JOK-u 30.03.2017 r.
Co roku Marcel był naszym stypendystą (otrzymywał stypendium naukowe), a na koniec każdej klasy odbierał świadectwo z wyróżnieniem.
Na egzaminie ósmoklasisty Marcel osiągnął świetne wyniki z j. angielskiego (90%) i j. polskiego (88%), a jego średnia ocen na koniec ósmej klasy była bardzo wysoka i wyniosła 5,78.
Obecnie nasz absolwent uczy się w Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Jarocinie. Życzymy mu dalszych sukcesów.
Marlena Mrówczyńska

Marlena Mrówczyńska - sława Trójki

Marlena Mrówczyńska jest naszą absolwentką z 2018 roku. Już w szkole podstawowej pokazała swoje uzdolnienia sportowe, a w gimnazjum kontynuowała starty w zawodach, szczególnie w biegach, osiągając spektakularne sukcesy. Oto najważniejsze z nich:


Na zakończenie gimnazjum Marlena otrzymała tytuł "Najlepszego Sportowca".
Daria Mrówczyńska

Daria Mrówczyńska - sława Trójki

Daria Mrówczyńska ukończyła nasze gimnazjum w 2017 roku. To uczennica niezwykle pracowita i ambitna, lubiąca wyzwania, zawsze chętna do współpracy. Za wyniki w nauce odbierała co roku świadectwo z wyróżnieniem. Razem z koleżanką z klasy, Klaudią Dekert, zajęła I miejsce w konkursie na najciekawsze doświadczenie fizyczne. W pamięci naszej szkoły zapisała się jednak przede wszystkim jako utalentowana sportsmenka. Oto jej największe osiągnięcia sportowe:

Karolina Kopczyńska

Karolina Kopczyńska - sława Trójki

Karolina Kopczyńska ukończyła nasze gimnazjum w 2013 roku. To uczennica o wielu talentach, niezwykle ambitna i pracowita, wszechstronnie uzdolniona, choć wydaje się, że jej najmocniejszą stroną była szeroko pojęta humanistyka. Najważniejsze osiągnięcia Karoliny:


Na egzaminie gimnazjalnym Karolina osiągnęła wynik 100% ze wszystkich części (bez przystępowania do części humanistycznej, z której była zwolniona) oprócz matematyki (tu "tylko" 90%).
Karolina Kopczyńska kończyła II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu, a konkretnie jego "specjalny" oddział Matury Międzynarodowej, który w nomenklaturze międzynarodowej jest oznaczony jako International Baccalaureate World School No 1349, Poznan, Poland.
Na maturze osiągnęła maksymalny wynik 45 punktów, jako jedna z niewielu ponad stu osób z 70 000 przystępujących do egzaminu w szkołach na całym świecie. Na rozszerzeniu zdawała literaturę polską i angielską oraz historię (egzamin z literatury polskiej został najwyżej oceniony na całej maturze).
W liceum Karolina była redaktorem działu felietonów w szkolnym magazynie "Kontrasty". Występowała w szkolnym anglojęzycznym kole teatralnym "Earnest", gdzie wystawiano sztuki takie jak Bądźmy poważni na serio Wilde’a, Szklaną menażerię Williamsa, Arszenik i stare koronki Kesselringa i, bardziej nowocześnie, Audiencję Petera Morgana. Napisała też i reżyserowała własną sztukę (po polsku), opartą na historii Edwarda VIII i Wallis Simpson. Zdobyła certyfikat Project Management Fundamentals za projekt społeczny "Tworzywo Sztuczne", który miał na celu propagowanie kultury w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.
Karolina otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2015/2016 za wyniki w nauce za średnią ocen 6.0!
Zajęła drużynowo II miejsce w Poznańskim Konkursie Debat Oksfordzkich.
Brała dwukrotnie udział w Model United Nations, czyli kilkudniowych spotkaniach uczniów liceów, podczas których odgrywano obrady ONZ
Obecnie Karolina studiuje prawo na University College London, trzeciej najlepszej uczelni (zaraz po Oksfordzie i Cambridge) w Wielkiej Brytanii i siódmej na świecie.
Jest członkinią stowarzyszenia teatralnego - do tej pory brała udział, aktorsko, w sztuce "El Otro" Miguela de Unamuno. Pełniła funkcję starosty roku pierwszego roku prawa. Była też w komitecie organizacyjnym uczelnianego oddziału Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa. Jest ćwierćfinalistką uniwersyteckiego konkursu negocjacyjnego.
Od 5 lat Karolina jest zaangażowana w działalność wolontariacką, najpierw w stowarzyszeniu Mali Bracia Ubogich, a obecnie to praca pro bono w centrach pomocy prawnej
Trzeba przyznać, że osiągnięcia naszej absolwentki Karoliny Kopczyńskiej robią wrażenie. To na pewno nie koniec - życzymy jej kolejnych spektakularnych sukcesów.
Joanna Krajka

Joanna Krajka - sława Trójki

Joanna Krajka ukończyła nasze gimnazjum w 2017 roku. To dziewczyna uzdolniona przede wszystkim humanistycznie, zwłaszcza językowo. Swoje największe sukcesy osiągnęła w recytacji - głównie za sprawą pięknej barwy głosu, doskonałej dykcji i talentu aktorskiego. Najważniejsze osiągnięcia Joasi to:


Swój talent aktorski Joasia pokazała, grając rolę Zosi w II części "Dziadów" Adama Mickiewicza w JOK-u 30.03.2017 r. Jej występ zachwycił i zapadł w pamięci wszystkich widzów.
Joanna Krajka wielokrotnie występowała w apelach i uroczystościach szkolnych, uświetniając je recytacją.
Joasia lubiła też sport, zwłaszcza koszykówkę - razem z drużyną zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Jarocińskiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt.
Na egzaminie gimnazjalnym osiągnęła świetne wyniki - z języka polskiego 100%, a z podstawy z języka angielskiego 97%. Na zakończenie nauki w Gimnazjum nr 3 otrzymała świadectwo z wyróżnieniem.Joanna Gola

Joanna Gola - sława Trójki

Joanna Gola ukończyła naszą szkołę w czerwcu 2017 roku. To dziewczyna o wielu talentach, bardzo zdolna, ambitna i do tego pracowita. Szczególnie wyróżniała się w dziedzinie szeroko pojętej humanistyki, wielokrotnie wykazując ogromną wiedzę i umiejętności. Oto jej najważniejsze sukcesy:


Talent aktorski Joasia pokazywała nie tylko w recytacji. Zachwyciła widzów jej doskonała rola Widma Złego Pana w II części "Dziadów". Spektakl, w całości przygotowany przez uczniów naszej szkoły, został wystawiony 30.04.2017 r. w JOK-u.
Joasia uprawiała także koszykówkę - wraz z drużyną zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Jarocińskiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt.
Joanna Gola pełniła też funkcję przewodniczącej Samorządu Szkolnego przez cztery lata (od klasy szóstej do końca gimnazjum), doskonale wywiązując się z powierzonych jej zadań. Prowadziła wiele uroczystości i apeli. Reprezentowała naszą szkołę w Młodzieżowej Radzie, pełniąc w niej funkcję wiceprzewodniczącej.
Co roku Joasia była naszą stypendystką - za wysokie wyniki w nauce oraz pracę dla szkoły otrzymywała stypendium naukowe. Na zakończenie gimnazjum Joanna Gola uzyskała bardzo wysoką średnią ocen 5,61.
Nicol Sobczak

Nicol Sobczak - sława Trójki

Nicol Sobczak ukończyła naszą szkołę w 2017 roku. To uczennica uzdolniona przede wszystkim polonistycznie i na tym polu odniosła swój największy sukces. Zajmowała czołowe miejsca w szkolnych konkursach plastycznych. Sukcesy odnotowała również w sporcie, a jej ulubiona dyscyplina to koszykówka. Najważniejsze osiągnięcia Nicol:


Nicol zawsze wyróżniała się wysoką kulturą osobistą i wzorowym zachowaniem. Ukończyła gimnazjum, otrzymując świadectwo z wyróżnieniem ze średnią ocen 4,94.
Krzysztof Marcinkowski

Krzysztof Marcinkowski - sława Trójki

Krzysztof Marcinkowski ukończył naszą szkołę w 2017 roku. To uczeń wszechstronnie utalentowany - zarówno w humanistyce jak i przedmiotach ścisłych. Najważniejsze sukcesy Krzysia:


Krzysztof co roku otrzymywał stypendium naukowe. Zawsze wyróżniał się wzorowym zachowaniem. Na zakończenie gimnazjum (tak jak przez wszystkie poprzednie lata) otrzymał świadectwo z wyróżnieniem (średnia ocen 5,56).
Dawid Kuderczak

Dawid Kuderczak - sława Trójki

Dawid Kuderczak ukończył nasze gimnazjum w 2017 roku. To uczeń wszechstronnie utalentowany i bardzo aktywny na wielu różnorodnych polach: sport, recytacja, aktorstwo, przedmioty ścisłe, humanistyka, wolontariat.
Najważniejsze szkolne osiągnięcia Dawida:


Swój talent aktorski Dawid pokazał w spektaklu "Dziady" część II Adama Mickiewicza, wystawionym w JOK-u w 2017 roku. Zagrał w nim bardzo ważną rolę Guślarza i doskonale wywiązał się z tego zadania.
Dawid z zaangażowaniem udzielał się w wolontariacie. Był członkiem Polskiego Czerwonego Krzyża, kwestował na rzecz renowacji mogił Powstańców Wielkopolskich i aktywnie uczestniczył w zbiórce pieniędzy dla Fundacji "Dziewczynka z Zapałkami".
Przez wiele lat Dawid pełnił funkcję przewodniczącego klasy. Był też Chorążym Pocztu Sztandarowego.
Od dziecka Dawid pasjonował się sportem, a ściślej - kolarstwem. W drugiej klasie szkoły podstawowej był zawodnikiem UKS Trójka Jarocin. W latach 2013 - 2015 reprezentował Międzyszkolny Ludowy Klub Sportowy Victoria Jarocin, a od 2016 roku jest zawodnikiem Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów Konin.
Najważniejsze osiągnięcia sportowe Dawida w kolarstwie:


Dawid zawsze wyróżniał się kulturą osobistą i chętnie pomagał innym. Osiągał wysokie wyniki w nauce, dlatego też był naszym stypendystą. Bardzo dobrze zdał egzaminy gimnazjalne i ukończył szkołę z wyróżnieniem.
Jakub Płomiński

Jakub Płomiński - sława Trójki

Jakub Płomiński ukończył nasze gimnazjum w 2016 roku. To uczeń wszechstronnie uzdolniony, o wielu zainteresowaniach, a przy tym niezwykle ambitny i pracowity.
Do jego najważniejszych sukcesów należą:


Przez trzy lata nauki w naszym gimnazjum Jakub był oczywiście stypendystą. Zawsze wyróżniał się wysoką kulturą osobistą i ujmującym uśmiechem, za co powszechnie go lubiano. Świetnie napisał egzaminy gimnazjalne - z języka polskiego uzyskał 97%, a z podstawy na języku angielskim - 100%. Na świadectwie ukończenia gimnazjum miał średnią 5,88 (same szóstki i dwie piątki!) - to chyba najwyższa średnia w historii szkoły.
Jakub Płomiński dalszą naukę podjął w Zespole Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach. Tam też jest najlepszym uczniem, czego dowodzą nie tylko kolejne sukcesy w konkursach, ale przede wszystkim stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018. Serdecznie gratulujemy naszemu absolwentowi i życzymy powodzenia!
Przemysław Kuświk

Przemysław Kuświk - sława Trójki

Przemysław Kuświk ukończył nasze gimnazjum w 2014 roku. To chłopak o ogromnym talencie sportowym.
Gdy miał 7 lat, zaczął uprawiać kolarstwo. Będąc w piątej klasie, należał do jarocińskiego klubu kolarskiego Mluks Victoria Jarocin. To był początek jego kariery.
Do największych sukcesów Przemka należą:

Rok 2010 - kategoria Żak:

Rok 2011 - kategoria Młodzik:

Rok 2012 - kategoria Młodzik:

Rok 2013 - kategoria Junior Młodszy:

Rok 2014 - kategoria Junior Młodszy:

Rok 2015 - kategoria Junior:

Rok 2016 - kategoria Junior:

Rok 2017 - kategoria U-23:

Przemysław Kuświk reprezentował następujące kluby: Niedawno nasz utytułowany absolwent przeszedł pomyślnie testy w amerykańskiej zawodowej grupie Pro Novo Nordisk, o czym szeroko informowała "Gazeta Jarocińska". Jak widać, kariera Przemka pięknie się rozwija, a świat stoi przed nim otworem. Życzymy mu wielu kolejnych sukcesów!