Gimnazjada - Mistrzostwa Rejonu Poznań Teren Wschód w Koszykówce Dziewcząt w Swarzędzu

Dnia 28 marca 2017 r. w Swarzędzu zostały rozegrane Mistrzostwa Rejonu Poznań Teren Wschód w Koszykówce Dziewcząt. Aby uzyskać awans do zawodów rejonowych wcześniej 21 lutego 2017 r. dziewczyny z "trójki" wygrały Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego, wyraźnie pokonując drużynę z Wilkowyi i Gimnazjum nr 1 Jarocin. W Swarzędzu nasze gimnazjalistki rozegrały dwa mecze, które niestety przegrały. Jednak przyczyną porażki nie było słabe wyszkolenie, lecz mała liczebność. Na zawody pojechała niekompletna drużyna i to spowodowało, że nasze dziewczyny musiały rozegrać całe mecze bez zmian, gdzie inne drużyny zmieniały zawodniczki, co kwartę. Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną z Gniezna, w którym do końca III kwarty nasze zawodniczki walczyły równorzędnie uzyskując wynik 16:18. Niestety IV kwarta była decydująca. Nasze dziewczyny opadły z sił i mecz zakończył się przegraną 38:20. W drugim meczu "trójka" zagrała z Pięczkowem. Mecz był bardzo zacięty i znowu brak możliwości zmian spowodował, iż w IV kwarcie dziewczyny z Pięczkowa zdobyły przewagę, a mecz zakończył się wynikiem 24:18. Należy jednak podkreślić, że jak na problemy kadrowe i debiut w zawodach rejonowych nasza drużyna zagrała bardzo przyzwoicie.

Gimnazjada -  Mistrzostwa Rejonu Poznań Teren Wschód w Koszykówce Dziewcząt w Swarzędzu