I Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego
o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 3 w Jarocinie

W sobotę 30 listopada 2013 r. dla młodzieży gimnazjalnej i w niedzielę 1 grudnia 2013 r. dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VI został rozegrany I Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 3 w Jarocinie. Zawody zostały rozegrane w salce gimnastycznej Zespołu Szkół nr 3 w Jarocinie pod patronatem pani dyrektor mgr Anny Witczak-Janowskiej. Turniej był skierowany dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy i Miasta Jarocin, a jego celem była popularyzacja tenisa stołowego oraz kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży poprzez promocje zasad aktywnego stylu życia.
W sobotę 30 listopada do rywalizacji przystąpiło 10 gimnazjalistów (8 chłopców, 2 dziewczyny) z Gimnazjum nr 5 Jarocin, Gimnazjum nr 3 Jarocin i Niepublicznego Gimnazjum w Prusach. W przypadku rywalizacji chłopców turniej został rozegrany systemem do dwóch przegranych natomiast w przypadku dziewcząt systemem każdy z każdym. Zwycięzcą w kategorii chłopców został Przemysław Podeszwa z Gimnazjum nr 3 Jarocin, a w kategorii dziewcząt Aleksandra Krawiec również z Gimnazjum nr 3 Jarocin, którzy oprócz medali i dyplomów otrzymali pamiątkowe puchary Dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 w Jarocinie.

WYNIKI - gimnazjum
Kategoria dziewcząt:
I miejsce: Aleksandra Krawiec (Gimnazjum nr 3 w Jarocinie)
II miejsce: Marta Czepułkowska (Niepubliczne Gimnazjum w Prusach)
Kategoria chłopców:
I miejsce: Przemysław Podeszwa (Gimnazjum nr 3 w Jarocinie)
II miejsce: Adam Gabryszak (Gimnazjum nr 5 w Jarocinie)
III miejsce: Patryk Łączny (Gimnazjum nr 3 w Jarocinie)

W niedzielę 1 grudnia do rywalizacji przystąpiło 9 uczniów szkół podstawowych (4 chłopców, 5 dziewcząt) z następujących szkół: Szkoła Podstawowa nr 3 Jarocin, Szkoła Podstawowa nr 4 Jarocin i Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Prusach. Zawody zostały rozegrane systemem każdy z każdym. Zwycięzcą w kategorii chłopców został Adam Józefiak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie, a w kategorii dziewcząt Natalia Solińska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie, którzy oprócz medali i dyplomów otrzymali pamiątkowe puchary Dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 w Jarocinie.

WYNIKI - szkoła podstawowa
I miejsce: Natalia Solińska (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jarocinie)
II miejsce: Daria Mrówczyńska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Jarocinie)
III miejsce: Julia Borowiecka (Szkoła Podstawowa nr 3 w Jarocinie)
I miejsce: Adam Józefiak (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jarocinie)
II miejsce: Bartosz Grobelny (Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Prusach)
III miejsce: Mikołaj Andrzejczak (Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Prusach)

Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone przez Huberta Grzesiaka i Dariusza Kornobisa – nauczycieli wychowania fizycznego Zespołu Szkół nr 3 w Jarocinie.