Wycieczka członków SK Salamandra do Muzeum Regionalnego w Jarocinie


22 września 2017 roku Szkolne Koło Miłośników Przyrody "Salamandra" wraz z uczniami klasy IVa i wychowawczynią - opiekunem koła wybrali się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Jarocinie. Celem wycieczki było obejrzenie niecodziennej wystawy pt. "Fotografie Dzikiej Przyrody". Uczniowie obejrzeli 70 zdjęć, które są plonem największego i najbardziej cenionego konkursu fotografii na świecie pt. "Wilde Photographer of Year" organizowanego przez BBC i Natural History Museum w Londynie. Rokrocznie wystawę tę ogląda na całym świecie ponad milion osób.
Fotografie pokazują wspaniałość i potęgę Natury, narodziny, walkę o przeżycie, ale również zwyczajne momenty, często nieuchwytne dla nas gołym okiem.
Pani przewodniczka bardzo ciekawie opowiadała o zdumiewających, czasami zabawnych, a często również niebezpiecznych okolicznościach powstania niektórych fotografii. Wystawa dostarczyła nam wielu wrażeń, pobudziła wyobraźnię i poruszyła serca miłośników przyrody.
Zachęcamy wszystkich do obejrzenia zdjęć nagrodzonych w latach 2002 - 2015, organizowanego corocznie, od 1965 roku. Wśród nich znajdują się także prace nagrodzonych Polaków. Życzymy wielu wrażeń w obcowaniu z urokami dzikiej przyrody.


Plakat Wildlife Phootographer of the Year 2002 - 2015

Wycieczka członków SK Salamandra do Muzeum Regionalnego w Jarocinie